top of page
שיש למטבחים ולחדרי אמבטיה

אודות המוצרים

שיש יצוק

שיש יצוק שונה מכל סוג שיש אחר. השוני נגרם בשל אופן ייצור השיש. שיש יצוק הוא למעשה שיש אשר מורכב כולו כיציקה אחת. העובדה כי שיש זה בנוי מיציקה אחת, גורמת במקרה של כיורים, למשטח העבודה להיות חלק אינטגראלי מהכיור עצמו.

שיש יצוק- יתרונות

לשיש יצוק יש יתרונות רבים אשר את חלקם נפרט בשורות הבאות.
משטח אחיד – כאמור שיש יצוק בנוי ממשטח אחד אשר נחשב ליחידה אחת. על כן, את השיש ניתן לנתק מהקיר כיחידה ולהחליפו כיחידה אחת. אין צורך להחליף חלק אחר חלק ולהרכיב את הכיור לחוד ואת המשטח לחוד.
ניקיון – ניקיון משטחי עבודה כמו גם כיורים הוא חשוב מאוד, בין אם זהו משטח בחדר האמבטיה או משטח במטבח. את השיש היצוק להבדיל מאופן הייצור של סוגי שיש אחרים, ניתן לנקות בקלות יחסית וזאת משום היותו בנוי מיחידה אחת. שיש הבנוי ממספר חלקים לא ניתן לנקותו בקלות, משום שלכלוך רב נאגר בחריצים שבין המשטחים.
גמישות -שיש יצוק הינו שיש גמיש עד מאוד. הגמישות שלו מאפשרת לבעלי המקצוע לעצב אותו בדיוק על פי בקשת הלקוח. העיצוב יכול להיות למטבח או לחדר האמבטיה ללא שום הסתייגות.
צבעים – משום ששיש יצוק עשוי מפולימר, ניתן להוסיף לו צבעי גיר בצבעים מגוונים. כך למעשה ניתן להתאים ללקוח את הצבע אותו הוא רוצה בהתאמה מלאה. למשטחי השיש היצוק תוסף אנטי בקטריאלי. המוצר ניבדק ואשר במכון התקנים.

 

שיש יצוק הינו שיש המורכב מכ-80% אבקת שיש וכ-20%
דבקים וחומרים מייצבים שונים. השיש המתקבל הינו שיש
בדרגת דחיסות גבוהה, ולו גמישות מסוימת המקנה לו
עמידות בפני שברים וסדקים. היתרונות: ניתן לרכוש שיש יצוק במגוון צבעים חלקה או מנוקדת כיורים במבחר דוגמאות.השיש נוח לעיבוד בעל חוזק מכני רב, לא נקבובי ועמיד בתנאי שימוש קשים. אינו מתקלף ואינו מתבלה המשטח עמיד בפני כתמים, ואנו ניזוק מיכימיקלים,לרבות חומצות. יפה לעין ונעים למגע. קל מאוד לניקוי.

 

משטחי שיש יצוק הינם המילה האחרונה בעיצוב ותכנון.
כל סוגי משטחי העבודה – מטבחים , אמבטיות ודלפקי עבודה למינהם.
בתהליך היצור מתבססים על ידע אמריקאי ומשתמשים בחומרים האיכותיים ביותר.

מטבחים משטחי עבודה
משטחי עבודה במטבח, מהווים את הכסות העליונה של הארונות כמו גם את החיפוי של ה"אי" המפורסם שהולך ותופס מקום של כבוד במטבחינו. הם בולטים גדולים ודומיננטיים, ובשל כך קיימת חשיבות רבה למראה שלהם ולאפקט שהם משווים למטבח. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את הפרקטיות, מול הצרכים של הבית וכמובן את המרכיב התקציבי של כל אחד מסוגי המשטחים, בעיקר, כאשר היו הנטייה היא לחפות את הקיר הצמוד לאזור העבודה בחיפוי זהה לזה של משטח העבודה, מה שעשוי לנפח עוד יותר את התקציב. בכל מקרה שלב החלטה של החיפוי היינו רק לאחר שנבחר הדגם והמוטיב העיקרי של הארונות המטבח, וההזמנה בפועל יכולה להתבצע רק לאחר התכנון הסופי של הארונות וקבלת תכנית מדויקת וקפדנית של הארונות, הגבהים וכמובן המיקומים של הכיריים והכיור שהם חלק בלתי נפרד של המשטח. בחירת סוג המשטח, היא לא פעם, תלויה בסוג העבודה ובאורח החיים של המשפחה. באותם בתים בהם משמש המטבח בעיקר לתצוגה לחימום של אוכל מוכן, אין חשיבות כמעט לסוג המשטח, למעט העובדה שעליו להשתלב העיצוב הכולל של המטבח. אולם, בבתים בהם משמש המשטח להכנה מסיבית של מזון, יש לדאוג למשטח שיהיה, בנוסף לכל השאר, גם יעיל ועמיד בתנאי שחיקה, אינו נשרט ואינו סופח כתמים, אלא אם הורגלתם לעשות שימוש קבוע במשטחי עץ ניידים, המפנים את מקומם בתום העבודה.

 

סוגי משטחים
שיש השיש הוא החומר ה"וותיק" והמוכר ביותר מבין סוגי החיפויים ומשטחי העבודה והוא נחשב לקלאסי שביניהם. השיש, מגיע בשלל צבעים, טקסטורות וצורות, שרק הטבע, בעבודה מפרכת של שנים, מצליח לייצר. סוגי השיש נבדלים, אלו מאלו, על פי ייחודם, עיצובם ונדירותם בטבע וכמובן בהתאם לרמת הגימור והליטוש שהשיש מקבל לאחר חציבתו. איטליה, המושפעת במרבצי שיש, הפכה את טכניקות הליטוש לרמה של אומנות, ומרבית החברות המובילות בתחום שולחות את חומר הגלם לליטוש באיטליה גם אם ארצות המוצא שלו הן אחרות. לעתים אנחנו מוצאים במטבחים פיסות שיש המהוות יצירה דקורטיבית אומנותית לכל דבר ועניין, ובתאמה מיוחדת ניתן להשאיר חלקים מהקצוות הפראיים לש השיש, כשהם לא מעובדים. יש אפשרות לשלב בתוך השיש חומרים אחרים כמו עץ או אפילו מאובנים, שמלבד האפקט המיוחד שהם מקנים לשיש הם יוצרים משטח עבודה "בנוי" בתוך השיש עצמו. השיש מורכב ביסודו מאבן גירית ולכן הוא נוח וקל לעיבוד, אולם בשל אותה סיבה ממש, עמידותו של השיש אינה מן הגבוהות. השיש סופח אליו בקליות חומרים אשר משאירים בו את חמתם, כמו גם נשרט בקלות ונטה לאבד מהברק הטבעי הראשוני שלו. מאידך גיסא, ניתן תמיד ללטש את השיש מחדש ולהחזיר לו את המראה האלגנטי המבריק שלו. חברות המתמחות בעיבוד שיש למטבחים מצפות את השיש בשכבה אקרילית דקה האוטמת את השיש והופכת לעמיד יותר. שימוש בשיש במטבח מחייב עבודה על גבי משטחי עץ כדי לשמור על מראהו המיוחד.
גרניט בניגוד לשיש המורכב בעיקר מאבן גירית ולכן הוא חומר רך, מכילה הגרניט כמות גדולה של עופרת ברזל המעניקות לאבן הגרניט חוזק ועמידות לאורך שנים. אבן הגרניט עמידה בפני חומצות, כימיקלים, חום וכתמים שונים ושומרת על מראה המבריק והאלגנטי לאורך שנים. הגרניט מהווה שטח עבודה חזק ועמיד ובמשך שנים רבות שימש כגולת הכותרת של המשטחים במטבחים.
המשטחים עשויים מחומר הומוגני עמיד, שאינו סופח נוזלים, אינו מתבלה, עמיד בחום גבוה ואינו משנה את צבעו וניתן לקבלו באחד מתוך 100 גוונים הקיימים השוק. המשטחים מתאפיינים בגמישות בלתי מוגבלת, מה שמאפשר לעצב את המשטח, ממש כמו עץ, לכל צורה נדרשת ולממש את הפנטזיה עיצובית ללא חיבורים ותפרים. את המשטחים ניתן לחדש בקלות על ידי ליטוש, בכל עת. כל משטח מיוצר באופן אינדיבידואלי ו"נתפר" בדיוק למידת הדרושות ללקוח. בגלל הגמישות של העבודה עם החומר, ניתן לקבל את משטח העבודה, ביחד עם משטח הציפוי לקיר, כשהם עשויים כמקשה אחת, ללא תפרי חיבור המהווים מלכודת להצטברות לכלוך.
אבן קיסר אבן הקיסר, שהיא פרי פיצוח ישראלי, מורכבת מ- 95 אחוז קוורץ ו-5 אחוז של פיגמנטים ופוליאסטר. בשל החומרים מהם בנויה האבן ותהליך הדחיסה והייצור שלה, מהווים משטחי אבן קיסר משטחים חזקים ועמידים, שאינם נשרטים ואינם משנים את צבעם ואת הברק שלהם, כמו גם אינם סופחים חומצות וכימיקלים ולכן נשארים יפים, ממש כביום התקנתם, גם לאחר שנים רבות. את אבן קיסר ניתן לקבל במגוון גדול צבעים, והיא מהווה משטח עבודה אחיד ונקי שאינו מתחרה בצורתו ובמרקמו בעיצוב הכללי של המטבח. היום מקובל להוסיף למשטחי האבן קיסר גימורים של קטנים חרוטים בסגנונות שונים, או אפילו פנלים שלמים בהם משולבת האבן קיסר באבני פסיפס טבעיות, המקנות לחומר "סינטטי" מראה טבעי וחם יותר. בשל הניטרליות שמשדר החומר, בבתים רבים עושים שימוש שיש יצוק למשטח עבודה ובהמשך אחד גם כחיפוי לקיר והמראה המתקבל הוא של יחידה אחת שלמה.

 

עבודה נעים, קבועים או ארעיים, המשמשים לביצוע עבודות החיתוך השונות, .
לצד כל המשטחים הרשומים בעצם תחת הכותרת הרשמית שדל המשטחים, ניתן בעצם לעשות משטח מכל חומר, מזכוכית דרך קרמיקה, אבני פסיפס ועד אריחי אבן שעברו תהליך של אטימה והכל, כאמור, לפי הצרכים של המשתמש, העיצוב הסולל של המטבח וכמובן…הכיס.
bottom of page